Péče o kopyto a pazneht

Chromost provází celou řadu onemocnění a stavů, které znemožňují zvířeti normálně chodit. Spolu s mastitidou je chromost považována za nejvýznamnější produkční onemocnění mléčného skotu na celém světě. Problémem je hlavně rozsah jejího výskytu a náklady na péči. Chromost také závažně narušuje blaho zvířat.

Chromé krávy nemohou správně žrát, pohybovat se a jsou znevýhodněny v chovu. Jsou náchylnější k mastitidě a v důsledku toho produkují méně mléka.

Chromost může být způsobena řadou faktorů. Faktory infekčního původu jsou vysoce nakažlivé. Ke snížení infekčního tlaku na stádo potřebujete kompletní program péče o pazneht, s jehož pomocí můžete zvládat již rozvinuté infekce a zabránit propuknutí dalších, smýt nečistoty a zabít bakterie, posílit rohovinu a vysušit kůži okolo paznehtu. Prevence snižuje náročnost péče a náklady, výsledkem je více mléka a lepší plodnost.

Ecolab vyvinul několik řešení v péči o kopyto a pazneht, které budou vyhovovat vašemu systému – od jednoduchých a dvojitých lázní po automatické sprejové nebo pěnové koupele a místní aplikace. Jsme schopni poskytnout řešení, která budou ušita na míru vaší farmě a to jak ve výběru produktů péče, tak vhodného aplikačního vybavení.

Back to Top