5. května 2018 Ecolab slaví Světový den hygieny rukou

Každý rok v Evropě umírá až 37 000 pacientů důsledkem NN (nozokomiální nákaza nebo také nemocniční nákaza).

Odhaduje se, že kontrolováním hygienických postupů a zavedením hygienických programů lze předejít až z 20-30% NN infekcím.
Jedním z aspektů NN prevence je hygiena rukou – jedna z nejjednodušších prevencí.
Bohužel se také odhaduje, že hygienu rukou vykonává pouze 40% pracovníků ve zdravotnictví.


WHO slaví 5. května Světový den hygieny rukou v boji proti NN a této kampaně se také účastní Ecolab.

Proč 5. května?
Každý pracovník ve zdravotnictví má povinnost dezinfikovat své ruce podle 5-ti základních situací pro hygienu; např.: před nebo po přímém kontaktu s pacientem. Pátý květen má silně připomínat 5 základních situací pro hygienu, proto 5.5.

Co Ecolab v tomto roce plánuje?

  • Zúčastníme se kampaně na sociálních sítích: pobídneme pracovníky ze zdravotnictví z celého světa, aby se angažovali při podpoře hygieny rukou. Budou foceni se speciálním plakátem a potom se tyto fotky vloží na Twitter nebo Facebook. Minulý rok jsme vyfotili a nahrály na internet stovky fotek a letos míříme ještě výš.
  • Nyní uskutečňujeme programy hygieny rukou. Tyto programy zahrnují 4 části: technologie, zaškolování, poskytování servisu a informovanost. Naším cílem je pomoci nemocnicím zvýšit procento dodržování zásad hygieny rukou. Pomáháme našim zákazníkům s našimi Ecolab programy k udržování čistějších, bezpečnějších a zdravějších nemocnic, což vede ke snižování výskytu NN a k zlepšení účinnosti v zdravotnictví.


Back to Top